Фотомистецтво як засіб пізнання світу
та розвитку художньої творчості дитини
Актуальність та концептуальні основи створення досвіду
Базовий компонент дошкільної освіти в голову кута ставить гуманізацію освітнього процесу, створення емоційно сприятливих умов для розвитку пізнавально-творчих здібностей дітей, формування їх особистісних якостей, відмови від заорганізованості процесу навчання.
Період дошкільного дитинства найбільш сприятливий для художньо-творчого виховання та розвитку дитини. Враження дитинства людина проносить через усе своє життя.
Вплив фотомистецтва з раннього дитинства і у всі періоди життя відчуває на собі кожна людина. Різноманітні фотознімки супроводжують людину усе її життя: «…Фотографія - це художня картина в умовах технічного прогресу. Вона спонукає нас до радості і смутку, дає можливість згадувати і не забувати, зберігати пам’ять і повагу», стверджує англійський фотомитець Эдвард Уестон.
Стрімкий темп розвитку науково-технічного прогресу заполонив усі сфери людської діяльності. Сучасні діти живуть у новій технічній реальності і становлять складову так званої «кнопкової культури». Сучасні технічні засоби фотографії звели до мінімуму витрати людських зусиль для отримання достовірного зображення: кожен, хто бажає, може зафіксувати обраний ним об’єкт. Тому, практичне оволодіння фотоапаратом для дошкільників не може бути незрозумілим і важким випробуванням. Фотоапарат для дитини повинен стати чарівним об'єктивом, через який вона буде пізнавати світ.
Фотомистецтво є тим засобом освіти, який створює умови розкриття пізнавально-творчої активності дітей, комунікативних можливостей, розвитку емоційно-вольової сфери кожного малюка, будує загальну атмосферу доброзичливості, свободи, можливості досягти успіху для кожної дитини. Саме цим і визначено актуальність проблеми «Фотомистецтво як засіб пізнання світу та розвитку художньої творчості дитини дошкільного віку» і розробленої загальної стратегії впровадження фотомистецтва в освітній процес дошкільного закладу.